I když věříte, že to půjde,
i když věříte, že to nepůjde.
Tak v obou případech máte pravdu.


Henry Ford

Moje mise


Hlavní myšlenka projektu Hodnotový učitel vychází z přesvědčení, že učitelé jsou druhým nejdůležitějším hodnotovým vzorem v životě nás všech. Hned po rodičích a rodině. Proto jim tento projekt má pomoci být tou nejlepší verzí jich samotných, aby nejen předávali cenné informace a znalosti, ale aby také inspirovali a motivovali vlastním přístupem a tím, jací jsou. Hodnotový učitel zpracovává ty nejnovější informace z oblasti osobního a profesního rozvoje a doplňuje je o praktické a vědou podložené nástroje, které můžeme pravidelně používat. Vše je zaměřeno na pedagogické prostředí a praxi. Předává konkrétní techniky, jak nejen zlepšovat sebe a být tím dobrým příkladem pro své žáky, ale také to, jak tyto nástroje předat svým studentům a naučit je, jak je dlouhodobě používat.

Ideálně v průběhu výuky jednotlivých předmětů. Sama jsem vystudovaná učitelka. Jsem absolventkou Pedagogické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Dále studovala v Německu na Univerzitě v Bayreuthu a 3 roky strávila ve Španělsku, kde jsem, mimo běžné studium, v rámci své pracovní stáže vyučovala didaktiku na Univerzitě v Málaze. Proto mi vzdělávání jako takové dává obrovský smysl. Věřím, že je to jediný způsob, jak udělat tento svět lepším místem pro život. Formováním nových generací, předáváním kvalitních informací, ale také předáváním vlastního nadšení.

Formy vzdělávání


V případě zájmu o více informací k jednotlivým tématům, mě prosím kontaktujte pomocí formuláře.

Konec prokrastinace
Přednáška

40 lidí a více

45min - 2,5 hodiny

Přednáška má za cíl inspirovat, pobavit a vzdělat. Zapojení účastníků je ve formě posluchačů, diskuze je možná po skončení přednášky.

Konec prokrastinace
Workshop

12 - 25 účastníků

2,5 - 8 hodin

Vybrané téma je možné probrat více do hloubky, je zde prostor pro skupinovou diskuzi v průběhu celého workshopu.

Konec prokrastinace
Webinář

5 - 1000 lidí

obvykle 2 hodiny

Webinář lze uspořádat ve formě přednášky, nebo workshopu.

Konec prokrastinace
Dlouhodobá spolupráce

dle domluvy

měsíce - rok

Naprosté nasměrování pozornosti na jednoho člověka v celé své individualitě a jedinečnosti, velmi individuální forma.

Úvod do osobního rozvoje pro pedagogy


Pokud existuje profese, která stojí na síle osobnosti, vlastní vnitřní motivaci, nadšení, poslání a inspiraci, tak je to právě učitelství. Proto je smyslem projektu předat pedagogům jednoduché a praktické tipy a nástroje jak u sebe i studentů budovat pozitivní návyky, růstové myšlení, vnitřní motivaci, smysl, ale i hodnoty. Hlavní myšlenkou je začít u sebe, abychom mohli předávat ostatním.

Budování vnitřní motivace sebe i ostatních

Odhalování vlastního potenciálu a IKIGAI

Motivace a smysl v osobním životě i práci

Fixní vs. růstové myšlení

Spokojenost a odolnost vůči negativním vlivům

Síla prezentování

Efektivní vzdělávání

Asertivní techniky